Vystoupení 2017
Přehled vystoupení

Rok 2017 :

V březnu, den před Mezinárodním dnem žen, jsme zavítali do Domova pro seniory v Sousedovicích a do Lidické ve Strakonicích. Právě v tento den nás pozvali, abychom s klienty i pracovníky oslavili tento svátek. V Sousedovicích jsme nebyli ani na vánoce, takže se na nás všichni moc těšili. Mají vždy starost, jestli jsme zdraví, jestli jsme na ně nezapomněli. To ale nikdy neuděláme, tyto návštěvy nás nabíjí stejně tak, jako je! Po svěžím vystoupení jsme od paní ředitelky úkol, tentokrát ve formě jazykolamů, aby se klienti pobavili. Každý měl dva a ne vždy se to dařilo, ale byla legrace! A navíc jsme každá z žen dostaly krásný karafiát!

V Lidické na nás klenti i personál netrpělivě čekal v jídelně a i tam naše písničky nejen, že mají rádi, ale mnozí z nich si je pamatuje a zpívá s námi. Je to vždy neopakovatelné! Děkujeme za velkou přízeň i paní Limbergrové, sociální pracovnici,která nám také svou láskou k českým písničkám dodává chuť zpívat! V Lidické jsme sice nedostaly kytičku, ale krásně vychlazený Savignon!

Léto bylo doposud , co se týká vystoupení, poklidné, poprvé o prázdninách jsme vystupovali na Setkání rodáků ve Volenicích - 15.července odpoledne. Mezi horkými dny byla právě tato sobota deštivá a studená. Přesto bylo ve Volenicích mnoho obsazených stanů, guláš, pivo, sladkosti a  bohatý program. Smůla byla, že stany s hosty a posluchači byly daleko od pódia, kde jsme zpívali, takže jsme se cítili trochu ztraceně a měli pocit, že na naše vystoupení není velká odezva. Jedinou satisfakcí byla pochvala od kapely Otavanka, která nás zvučila a asi pozorně poslouchala. Moc jsme se jim libili a mysleli to upřímně! Snad také panu starostovi, který nám před odjezdem přišel poděkovat.

Počasí studené a deštivé provázelo také poříčské vodáky, kteří každý rok v tuto dobu jezdí Otavu. Sešli jsme se s nimi v naší hospůdce.

První sobotu v září jsme navštívili po několika letech Slavnost Dožínek v obci Pačejov.  Zahájení  slavnosti se konal v přilehlé části obce Velešice, kde se formoval krásný průvod s hudbou, koňskými spřeženími, krásně vystrojenými děvčaty z Pačejova. Na doboru náladu jsme mělii slivovičku, rum a pivo a zajídali dobrými koláčky. Průvod došel za zpěvu do Pačejova před školiu a tak po přivítání všech došlo na kouzelné děkování  krojovanými ženami všem, kteří se na úrodě podíleli. Každý měl své zásluhy, sedlák, oráč, sekáč, kovář, mlynář, ti všichni dostali odměnu od pana starosty - forma - nějaký krejcar, dobré slovo, slivovičku. Bylo to kouzelné, upřímné, prosté! Je dobře udržovat tyto tradice! A Pačejovským se to podařilo!

Po celé produkci jsme přišli na pořad i my, hosté Dožínek. Bohužel, začalo silně pršet a my schovaní po malým stanem, za větru a lijáku, zpívali jako o život! Všichni měli i tak dobrou náladu, zpívali s nasazením, přesto, že se diváci, schovaní pod dalšími stany, nemohli  projevit tak, jak citili. Ale bylo to fajn, vždyť v  Pačejově jsme zpívali i při mínus dvaceti!

Během letošního léta se událo uvnitř našeho sboru spoustu nevídaného! Barunka a Pavel se dočkali vytouženého děťátka! 20.července se jm narodila krásná Barunka a byl důvod k oslavám! Její babička, Maruška Drábková, tak slavila dvakrát - narození krásné vnučky a svou sedmdesátku. Následovali další oslavy - sedmdesátku slavila i Miluška Velková a já. Vše krásně plynulo, radost, dojetí, zěv vtipných přání! Přišel popřát i pan starosta Pešek, pan Houška, Štěpán. Vydařené ! Oslavenkyně děkují všem! Snad pan Majer dodá co nejdříve i fotografie!

Protože jedna z našich výborných zpěvaček, Danuška Šatrová, je také výbornou ředitelkou Školy v přírodě ve Střelských Hošticích a často nám pro její klienty zajišťuje vystoupení, stejně tak se stalo 23.září v podvečer. Zpívali jsme pro skupinu klientů s Alzheimrovou chorobou, kteří působili zdravě, byli empatičtí a temperamentní posluchači a po našem vystoupení se chystali dokonce na diskotéku.

 V říjnu pravidelně navštěvujeme naše přátele v DD Sousedovice a v Lidické, kdy se sobě i jim snažíme rozsvítit pošmourné dny. Letos by 17.říjen téměř letní, dokonce jsme ho využili k fotografování našeho sboru na propagační leták. Fotografovaní zařídila paní Karasová z MASK s profesionální fotografkou paní Řandovou. Protože jsme nebyli všichni, ještě nás zachytí na Adventních trzích. Jinak bylo u našich staroušků zase skvostně, v Sousedovicích si pro nás paní ředitelka Medlínová připravila hudební hry, v Lidické zase výborné linecké a hnětýnky. Za nejpříjemnější považujeme vždy společně zpívání s klienty, zapějeme si klasické lidovky a je nám fajn!!


Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem.