Vystoupení 2018

Přehled vystoupení


Rok 2018

Přesto, že nás ohrožuje již od začátku roku chřipková epidemie, v horažďovické Charitě jsou všichni zdraví! Pozvali si nás na prosvětlení pochmurného zimního  13.února. V sále to již žilo a bylo znát, že se na nás posluchači těší!  Letošní repertoár jsem naladila do tématu namlouvání, toužení po vdavkách i ženění a také do důsledků, které z této přirozenosti vyplývají. Prácheňské písničky jsou těmito tématy nabité - "Já bych se vdávala, celá se třesu, Pročpak se mládenci neženíte, Má žena je satorie" atd . Věřte, že náladu zvedlo naše vystoupení nám všem! Nesmím opomenout, že máme opět novou zpěvačku, paní Karin Houškovou!


Jako odměnu za minulý kalendářní rok jsme si 23.února opět dopřáli Dozpěvnou!  Za její organizaci a  občerstvení je třeba děvčatům poděkovat,  zvlášť Jitka V. a Hanička se postaraly o výborné chlebíčky, zákusky a víno! Přišla také Barunka s holčičkou, které se naše divoká parta snad i líbila a vzpomněli jsme i na Mařenku, jak by byla  mezi námi šťastná!

    Již netrpělivě na nás vždy na jaře čekají senioři v Sousedovicích a ve Strakonicích v Lidické! Vyrazily jsme za nimi 17.dubna -nejprve do Sousedovic, kde si musíme spolu s paní ředitelkou a klienty vyzkoušet naši muzikálnost, prostě skvělé! Tentokrát to byl kánon a zavládly jsme ! Naše zpívání je určitě osvěžilo! V Lidické má naše vystoupení zase trochu jinou atmosféru,  jiné složení posluchačů, více mužů, kteří krásně zpívají, líbíme se jim určitě všechny! Zpívaly samozřejmě i některé klientky a společně jsme se ujistili, že muzika prostě lidi spojuje!!!

Den matek jsme slavili spolu přáteli v Komunitním centru Blatná. Toto krásné a multifunkční zařízení je uspořádáno pro slavnosti, plesy, pro setkávání se všemi generacemi, je vyzdobeno výtvarnými pracemi dětí ze ZUŠ, posedět můžete v pěkné kavárně, s výbornou kávou a zákusky. Tak tam jsme měli příležitost zazpívat maminkám, babičkám, tetám a vůbec  ženám! A pánů tam bylo také dost! Vždy mne překvapí, jak se lidem líbí prosté prácheňské písničky v době, kdy je mnoho žánrů, které vládnou. Děkujeme za povzbuzení do dalšího zpívání!

V květnu probíhají v menších i větších obcích hasičská klání, setkání rodáků a další slavnosti. Na jedno Setkání rodáků v Sedle jsme byli pozváni 25. května. Oslava se konala na příjemném"plácku", kde byli muzikanti, diváci, stánky a organizace klapala. Měli jsme možnost se setkat s muzikanty, kteří nám zajistili ozvučení, místo ve stanu, běhen vystoupení se upřímně bavili a nakonec vyjádřili obdiv nad obsahem písní, celým vystoupením a hlavně nad Adamem a jeho krásným hlasem. Od pravých muzikantů to potěší, ale neznamená to, že se nepobavili návštěvnici rodáků! Myslím, že jsme jim to tam rozsvítili!

Jinak máme dvě nové zpěvačky, je třeba to zdůraznit, protože jsou fajn, Barča chodí na zkoušky už i s malou Barunkou a budou s námi za chvíli zpívat obě! To by měla babička Maruška radost!

Na Slavnostech Letnice v Písku, které pořádala Charita Písek v Riegrových sadech letos 2. 6. , jsme zpívali již podruhé. Tentokrát byly slavnosti velkolepé! Spoustu výborných vystoupení, perfektní organizace, dobrá nálada! Přesto, že jsme vystupovali téměř v 5 hodin, byl park stále plný diváků. Je to další z bohulibých akcí, kdy se nemyslí na vlastní prospěch, ale na pomoc těm, kteří to potřebují!

Krásný den jsme zažili 16. 6. v Hoslovickém mlýně, kde Muzeum středního Pootaví pořádalo den Řemeslných akcí s komentovanými prohlídkami pouštěním mlýnského kola, pečením chleba, řemeslným jarmarkem, tvořivými dílničkami pro děti, křtěním hoslovických kozlíků. Celým dnem provázel náš sbor tuto nádhernou akci! Myslím, že repertoár, který máme, přesně vystihoval venkovskou atmosféru, historii starých zvyků a prací. Před posledními dvěma vystoupeními, promluvil, a velice pěkně, Petr Kubeš,mlynář a rodák z Kubešova mlýna z Poříčí. Poděkování patří panu Janečkovi, který vozil mladé hasiče do Vacova a zpět, nás od rána a teprve večer, kdy akce skončila, zase k nám! Je obětavý a skromný, moc jej obdivujeme!

        V Domově pro seniory v Rybniční jsme zazpívali 26.června. Největší odměnou nám byla radost a nadšení již při samotném vystoupení! Někteří z diváků si s námi prozpěvovali, vykřikovali nadšením, a v závěru téměř všichni zpívali známé lidové písničky. Vedoucí Domova to vyjádřila směrem ke klientům velmi výstižně: " Přicházeli jste sem bez úsměvu, trochu unavení, ale odcházeli jste s úsměvem a písničkou!" Stejně tak jsme odcházeli i my a se slibem, že co nejdříve přijedeme! A navíc jsme si každá odnášeli dáreček - krásné červené, ručně vyrobené srdíčko!

         Včera, 18. 7., mi volala paní ředitelka z Domova pro seniory v Sousedovicích, paní Olga Medlínová,  že odešla naše nejlepší kamarádka z řad klientů, Mařenka, která byla naším talismanem a krásnou osůbkou, pro kterou jsme vždy zazpívali její oblíbenou Marjánku! Skutečnost, že se dožila velice vysokého věku, smutek zmírňuje!

Včera, 21.července, by dožila naše milá Maruška 71 let. Smutné, smutné!!! Vzpomínáme! Zato její krásná vnučka Barunka, oslavila 1.rok života ve zdraví, kráse 20. července. Přejeme štěstí!

Do Školy v Přírodě ve Střelských Hošticích si nás pozvali, 16.srpna, Tanečníci, parta většinou dam, která pravidelně do tohoto krásného zařízení jezdí. Jsou to převážně pěkné seniorky i senioři z jižní Moravy, mezi nimi i Němci, kteří si našeho zpívání opravdu užili! Sami přiznali, že moravské písně jsou krásné, ale většinou táhlé, smutné, ale ty naše je nadchly. Takovou odezvu od posluchačů jsme snad nezažili! Děkujeme za to, že jsme ten krásný podvečer spolu s vámi mohli zažít!

 Na cestě do Střelských Hoštic nás zastavil Pavel Hájek, který samozřejmě oznámil: " Tak Marcelko, zítra v 11 nahoře!" Vůbec mi nenaskočilo proč, kde a co, ale nakonec jsem si vzpomněla, že asi před dvěma měsíci mi říkal, že se bude ženit a rád by, abychom na svatbě zazpívali. Tak jsme hned v sobotu ráno připravovali krátké zpívání, hodící se na svatbu, pomohl nám Barunky Pavel, který krásně vyšvihl Ten, kdo se chce oženiti. Svatba byla opravdu "nahoře", to znamenalo u Pavla na pozemku za domem, kde bylo vkusně a jednoduše připraveno vše pro country svatbu, atmosféra příjemná, přirozená. Myslím, že jsme svatebčany potěšili! Zpívala s námi malá i velká Barunka!

V Bělčiích se 15.září konalo vzpomínkové odpoledne ke stému výročí narození básníka, spisovatele i malíře Ladislava Stehlíka, který se v této obci narodil. Na krásně komponovaném pořadu jsme měli tu čest vystoupit, zahájili jsme a po vzpomínkových vystoupeních hostů, jsme pořad zakončili.  Na Ladislava Stehlíka zavzpomínala jeho dcera, přátelé, Ing. Kalbáč, Ing. Šobr, senátor Chaloupka, autor krásného pořadu o medvídcích a další. Je třeba říci, že takto příjemné a poetické, citlivé a přitom přirozené vzpomínkové odpoledne, se bělčickým zdařilo!

První Den seniorů v Cehnicích se konal 20.září v tamním kulturním domě. V očekávání, jak se den zdaří, jsme byli samozřejmě my, Babský sbor, který avizoval, že nejsme sbor seniorek, ale hlavně pořadatelé celé akce! Všichni jsme byli příjemně překvapeni! Velice zdařilé odpoledne! Výborná nálada, bezvadní hosté, program super! V našem případě došlo k nedorozumění ohledně mikrofonů - mikrofony byly, ale bez stojanů a protože jsme byli jediní zpívající, pořadatelé na ně zapomněli. Ale i tak jsme to zvládli a naše písničky se líbily!

        Při oslavě 100. výročí vzniku naší republiky připravili zástupci poříčské obce důstojné a velmi citlivě koncipovanou slavnost v  neděli 28. října. Přesto, že celý den bylo nevlídné, deštivé počasí, údajně stejné jako přesně před 100 lety, účast byla veliká. Sraz byl u Pomníku padlých v Horním Poříčí, kde hrála dechová hudba ZUŠ Strakonice, pan starosta měl velice kultivovaný a pěkný projev, odtud šli obyvatelé k Obecnímu úřadu Horní Poříčí, kde byla odhalena pamětní deska, zahráli opět žáci ZUŠ a na závěr zazpíval náš sbor symbolické české písně - Ach, synku, synku, Ta naše písnička česká a Čechy krásné. Důstojné , působivé! Po skončení programu jsme všichni přešli do místního hostince, kde byl opět připraven program - výstavka kreseb k tomuto výročí, projevy Mgr. Křešničky, pana Petříka a Karla Houšky, vázající se k historii republiky, historii samotného Poříčí, velice kvalitní, sofistikované!!

          Jako každý rok, pořádá ČČK Strakonice slavnostní ocenění dárců krve a náš sbor má již nejméně popáté tu čest na této slavnosti vystupovat. Spolu s námi vystupovali malí dudáci pod vedením paní Julie Režné, vše symbolické a vázající se k tradicím našeho kraje. Tato akce ČČK je vždy dokonale připravena, má výbornou atmosféru a důstojně, oproti jiným okresům, dárce krve oceňuje!!

Letošní advent jsme zahájili v Domově pro seniory Světlo v Drholi, i tam jsme byli hosty již po několikáté. Exteriér domova je rozsáhlý, upravený a kouzelný, stejně tak nádherný je celý zámek, kde přebývají lidé s těžšími duševními stavy a senioři v klasické domově pro seniory. I letos jsme zpívali v obou odděleních. Opět jsme potěšili a navodili již krásnou atmosféru celého domova. V druhém oddělení před námi vystupovalo pěvecké smíšené těleso, vícehlasy,dokonalost sama. Zpívali některé naše vánoční písně a trochu nás to rozhodilo! Nakonec jsme sklidili velké ovace, senioři i personál kvitoval, že naše zpívaní je prostší, živější a upřímné, nevyumělkované. Dělali jsme legrační chybičky a upřímně jsme se zasmáli. Tak příští advent znovu!!

V Domově pro seniory v Rybniční ulici ve Strakonicích jsme se opět, 4. 12.,účastnili rozsvícení vánočního stromu před domovem! V předešlých letech jsme vystupovali venku, kde senioři, přikrytí dekami a s výborným "svařákem" v ruce přihlíželi slavnostnímu rozsvícení. Letos bylo, bohužel, nejisté počasí, déšť, vítr, chladno, tak jsme se sešli v hale domova, kde byla zase atmosféra jiná, ale velmi příjemná. Tentokrát bez Barunky, její sóla převzala Karin a zpívala božsky! Rozmýšlela jsem, zda na závěr "dát" Tichou noc, kterou jsem transponovala do nové stupnice až odpoledne, ale vydařilo se, posluchači byli skvělí a nadšení! Tak snad ve zdraví zase za rok!!

6.prosince to bude rok, co nám navždy odešla naše Maruška Drábková, vzpomínáme, smutníme, stále nevěříme!!

Vystoupení na Adventních trzích ve Strakonicích jsme měli 7. prosince v podvečer, což je ideální čas pro diváky i vystupující! Příjemná předvánoční atmosféra, vše osvícené, vůně punče a jiných dobrot! Lucka Hájková, statečná dívky, zahajovala naše vystoupení rozvernou koledou. Ani neprotestuje, přesto, že je mezi námi krátce, má malého chlapečka a vždy si to nějak zařídí, aby s námi mohla vystoupit!

Charitativní koncert pro Charitu Písek se tentokrát konal v Kostele Nanebevzetí Panny Marie, kostel nádherný, následně vystoupili děti , které v ZŠ vede náš kamarád Patrik. Děti byly skvostné, pěkný a svěží repertoár! Patrikovi také patří dík za pomoc, rady při mé práci se sborem!

Tradiční vystoupení v Rovné se konalo 16.prosinec, opět zima, ale to k Rovné a prosinci patří!!

     Zajímavý koncert jsme měli v Kapli Československé církve husitské v Horažďovicích. Mirka, která tuto akci zajišťovala mě upozorňovala, že nemusí být "nabitý", že příliš lidí do této kaple nechodí,kromě mší. Nebyla daleko od pravdy, kromě kostelničky a pana faráře, přišel jeden divák! Pojali jsme vystoupení jako zkoušku, ale i tak to byl zajímavý zážitek. Bylo to 18.prosince.

    Štědrovečerní zpívání u stromečku v Poříčí je prostě vždy půvabné, přátelské, s pravou sousedskou atmosférou! Foukalo, ale zahřívali jsme se nejen svařákem, ale i zpíváním a příjemnou sváteční atmosférou.

     Poslední vánoční vystoupení bylo, jako již několik let zpět, v nádherném kladrubském kostelíku - v poutní kapli Nejsvětější trojice - který je každým rokem opravován k původnímu obrazu svému. Máme vděčné posluchače, stará se o nás výborný pan starosta. Je to krásný závěr vánočního koledování!

  • Rok 2017:

V březnu, den před Mezinárodním dnem žen, jsme zavítali do Domova pro seniory v Sousedovicích a do Lidické ve Strakonicích. Právě v tento den nás pozvali, abychom s klienty i pracovníky oslavili tento svátek. V Sousedovicích jsme nebyli ani na vánoce, takže se na nás všichni moc těšili. Mají vždy starost, jestli jsme zdraví, jestli jsme na ně nezapomněli. To ale nikdy neuděláme, tyto návštěvy nás nabíjí stejně tak, jako je! Po svěžím vystoupení jsme od paní ředitelky úkol, tentokrát ve formě jazykolamů, aby se klienti pobavili. Každý měl dva a ne vždy se to dařilo, ale byla legrace! A navíc jsme každá z žen dostaly krásný karafiát!

V Lidické na nás klenti i personál netrpělivě čekal v jídelně a i tam naše písničky nejen, že mají rádi, ale mnozí z nich si je pamatuje a zpívá s námi. Je to vždy neopakovatelné! Děkujeme za velkou přízeň i paní Limbergrové, sociální pracovnici,která nám také svou láskou k českým písničkám dodává chuť zpívat! V Lidické jsme sice nedostaly kytičku, ale krásně vychlazený Savignon!

Léto bylo doposud , co se týká vystoupení, poklidné, poprvé o prázdninách jsme vystupovali na Setkání rodáků ve Volenicích - 15.července odpoledne. Mezi horkými dny byla právě tato sobota deštivá a studená. Přesto bylo ve Volenicích mnoho obsazených stanů, guláš, pivo, sladkosti a  bohatý program. Smůla byla, že stany s hosty a posluchači byly daleko od pódia, kde jsme zpívali, takže jsme se cítili trochu ztraceně a měli pocit, že na naše vystoupení není velká odezva. Jedinou satisfakcí byla pochvala od kapely Otavanka, která nás zvučila a asi pozorně poslouchala. Moc jsme se jim libili a mysleli to upřímně! Snad také panu starostovi, který nám před odjezdem přišel poděkovat.

Počasí studené a deštivé provázelo také poříčské vodáky, kteří každý rok v tuto dobu jezdí Otavu. Sešli jsme se s nimi v naší hospůdce.

První sobotu v září jsme navštívili po několika letech Slavnost Dožínek v obci Pačejov.  Zahájení  slavnosti se konal v přilehlé části obce Velešice, kde se formoval krásný průvod s hudbou, koňskými spřeženími, krásně vystrojenými děvčaty z Pačejova. Na doboru náladu jsme mělii slivovičku, rum a pivo a zajídali dobrými koláčky. Průvod došel za zpěvu do Pačejova před školiu a tak po přivítání všech došlo na kouzelné děkování  krojovanými ženami všem, kteří se na úrodě podíleli. Každý měl své zásluhy, sedlák, oráč, sekáč, kovář, mlynář, ti všichni dostali odměnu od pana starosty - forma - nějaký krejcar, dobré slovo, slivovičku. Bylo to kouzelné, upřímné, prosté! Je dobře udržovat tyto tradice! A Pačejovským se to podařilo!

Po celé produkci jsme přišli na pořad i my, hosté Dožínek. Bohužel, začalo silně pršet a my schovaní po malým stanem, za větru a lijáku, zpívali jako o život! Všichni měli i tak dobrou náladu, zpívali s nasazením, přesto, že se diváci, schovaní pod dalšími stany, nemohli  projevit tak, jak citili. Ale bylo to fajn, vždyť v  Pačejově jsme zpívali i při mínus dvaceti!

Během letošního léta se událo uvnitř našeho sboru spoustu nevídaného! Barunka a Pavel se dočkali vytouženého děťátka! 20.července se jm narodila krásná Barunka a byl důvod k oslavám! Její babička, Maruška Drábková, tak slavila dvakrát - narození krásné vnučky a svou sedmdesátku. Následovali další oslavy - sedmdesátku slavila i Miluška Velková a já. Vše krásně plynulo, radost, dojetí, zěv vtipných přání! Přišel popřát i pan starosta Pešek, pan Houška, Štěpán. Vydařené ! Oslavenkyně děkují všem! Snad pan Majer dodá co nejdříve i fotografie!

Protože jedna z našich výborných zpěvaček, Danuška Šatrová, je také výbornou ředitelkou Školy v přírodě ve Střelských Hošticích a často nám pro její klienty zajišťuje vystoupení, stejně tak se stalo 23.září v podvečer. Zpívali jsme pro skupinu klientů s Alzheimrovou chorobou, kteří působili zdravě, byli empatičtí a temperamentní posluchači a po našem vystoupení se chystali dokonce na diskotéku.

 V říjnu pravidelně navštěvujeme naše přátele v DD Sousedovice a v Lidické, kdy se sobě i jim snažíme rozsvítit pošmourné dny. Letos by 17.říjen téměř letní, dokonce jsme ho využili k fotografování našeho sboru na propagační leták. Fotografovaní zařídila paní Karasová z MASK s profesionální fotografkou paní Řandovou. Protože jsme nebyli všichni, ještě nás zachytí na Adventních trzích. Jinak bylo u našich staroušků zase skvostně, v Sousedovicích si pro nás paní ředitelka Medlínová připravila hudební hry, v Lidické zase výborné linecké a hnětýnky. Za nejpříjemnější považujeme vždy společně zpívání s klienty, zapějeme si klasické lidovky a je nám fajn!!

V restauraci Palermo ve Strakonicích má každoročně jarní i podzimní schůzi a oslavu Levicový svaz žen. Je to skupina bezvadných lidí, kteří se umějí bavit, navodit dobrou náladu! A ti nás vždy na jednu z těchto schůzí pozvou. Stejně tak to bylo 10.prosince v podvečer. V restauraci se již bujaře zpívalo za doprovodu heligonek a my přišli zazpívat do toho nejlepšího. Zpívali jsme naše rozverné prácheňské, které celo bezvadnou atmosféru ještě umocnily!  Jak je důležité mít příjemné a veselé posluchače! Zase se někdy těšíme na setkání v Palermu!

Poslední sobotu v listopadu zahajovali advent v Domově pro seniory Světlo Drhovle a my byli na tento sváteční den znovu pozváni. V prostředí, ve kterém se tento ústav nachází, je nádherné - rekonstruovaný zámek, vždy krásně a vkusně vyzdobený - je to vždy inspirativní pro nás všechny! Na zahájení adventu přijíždí i příbuzní a známí seniorů, takže celý zámek žije. Zpívali jsme na dvou odděleních, kde měli klienti před sebou bohatě nazdobené stoly, cukroví, vánočky, rozsvícené svíce.útulno a milo! Popřáli jsme všem krásné vánoce s přáním" Abychom k vám přes rok přišli a vás ve zdraví zas našli..! "  Poslední vánoční píseň našeho programu, Den přeslavný, zněla opravdu slavnostně.

Hned v neděli, 26.listopadu, jsme vystupovali na adventním posezení ve Střelských Hošticích, které pořádaly MASK spolu s paní Karasovou. Sál v "Konibaru" byl plně obsazený, pěkná stolová úprava a program bohatý. Kromě nás vystoupilo Sdružení Horažďovice, strakonické Rozálie a náš sbor. Přesto, že advent začíná, podle různých vysvětlení, 25. 11 nebo 2. 12., zařídili jsme se všichni podle našich hostitelů Moc pěkně se nám zpívalo, opět zdůrazňuji, jak důležití jsou posluchači. Ve Střelských Hošticích byli skvělí!

V době, kdy jsme chystali řadu adventních vystoupení, se stalo neštěstí, které nás přímo paralyzovalo. Naše Maruška Drábková, se 6.prosince večer, stala obětí tragické dopravní nehody. Svět zčernal nejenom našim členům, ale především rodině, Barunce, Pavlovi, přátelům. Slovy nelze ten smutek vyjádřit! Samozřejmě, že jsme zrušili vystoupení v Rybniční, Adventní trhy i OC Maxim, v tom žalu to nebylo možné a ani vhodné. Smuteční rozloučení s naším milou Maruškou se konalo 13.prosince v Obřadní síni ve Strakonicích, všichni jsme se přišli rozloučit, ale stále je to neuvěřitelné!

Po smuteční hostině rodiny a přátel Marušky, jsme  na její počest  a se vzpomínkou, zazpívali společně s poříčskými, koledy v rámci celorepublikové akce. 

Na neděli 10.prosince jsme měli již předem koupené lístky do Hudebního divadla Karlín na Polskou krev, Celý výlet, včetně operety, se vydařil, trochu jsme mohly na chvíli přilít na příjemnější myšlenky.

První adventní vystoupení jsme uskutečnili mimo Strakonice, zpívali jsme pro Charitu Písek před kostelem, kde se konaly opravdu typické vánoční trhy. Setkali jsme se s Patrikem Ředinou, naším rádcem a kamarádem, který vystupoval s dětmi ze ZUŠ Písek a započal právě v Písku velice slibnou kariéru. Slyšeli jsme na něj samá slova chvály a přejeme další úspěchy! Naše vystoupení se podařilo, líbilo se a ocenění jsme právě v těchto smutných dnech, potřebovali!  

Tradiční adventní zpívání u vánočního stromečku v Rovné, provázelo zase "tradiční" počasí! Pokud není mínus 20, tak fičí vítr, prší nebo sněží, což bylo právě tuto neděli, 17. 12. Ale nikomu to nevadilo, vždyť to k Rovné patří! Zazpívali jsme si společně i klasické koledy a šli se občerstvit do místní restaurace. Mezitím napadlo nejméně 15 cm sněhu, to aby jsme zase na Rovnou nezapomněli, a cesta domů byla krušná. Všichni jsme ale dobře dojeli a já tímto chci poděkovat Vašíkovi Janečkovi, který sbor dobře dovezl a i naší nové zpěvačce Mirce, která nám bezpečně vezla ozvučení spolu se mnou, Pavlem, Danou a panem Houškou. Ten celou produkci pohotově natáčel. Musím pochválit Danušku Šatrovou, která převzala část sólových zpěvů za Barunku a zpívá opravdu super! Díky!

 Pro ty, kteří si chtějí prohlížet naše fotografie, přikládám adresu: babskysbor.rajce.idnes.cz.

Štědrý den opět beze sněhu, ale atmosféra u vánočního stromu v Poříčí sváteční! Posílení výborným svařákem jsme zazpívali koledy a vánoční písně, abychom  ještě umocnili čas vánoční a štědrovečerní! Pan starosta při vánočním přání všem přítomným popřál krásné svátky vánoční a vzpomněl citlivě i naší Marušku. Stále je to neuvěřitelné, zpívali jsme za Tebe, Maruško, i pro Tebe!

Posledním letošním  adventním zpíváním bylo vystoupení v krásném kostelíku v Kladrubech V tomto prostředí zní zpěv krásně i nezpěvákům, natož nám! Pochválil nás i Kája, který si nás přišel  poslechnout i s Anuškou. 

Tak ať nám to dál zpívá, ale bez Tebe, Maruško, se nám bude zpívat smutně, chybíš nám!! 


Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem.