Vystoupení 2017
Přehled vystoupení

Rok 2017 :

V březnu, den před Mezinárodním dnem žen, jsme zavítali do Domova pro seniory v Sousedovicích a do Lidické ve Strakonicích. Právě v tento den nás pozvali, abychom s klienty i pracovníky oslavili tento svátek. V Sousedovicích jsme nebyli ani na vánoce, takže se na nás všichni moc těšili. Mají vždy starost, jestli jsme zdraví, jestli jsme na ně nezapomněli. To ale nikdy neuděláme, tyto návštěvy nás nabíjí stejně tak, jako je! Po svěžím vystoupení jsme od paní ředitelky úkol, tentokrát ve formě jazykolamů, aby se klienti pobavili. Každý měl dva a ne vždy se to dařilo, ale byla legrace! A navíc jsme každá z žen dostaly krásný karafiát!

V Lidické na nás klenti i personál netrpělivě čekal v jídelně a i tam naše písničky nejen, že mají rádi, ale mnozí z nich si je pamatuje a zpívá s námi. Je to vždy neopakovatelné! Děkujeme za velkou přízeň i paní Limbergrové, sociální pracovnici,která nám také svou láskou k českým písničkám dodává chuť zpívat! V Lidické jsme sice nedostaly kytičku, ale krásně vychlazený Savignon!

Léto bylo doposud , co se týká vystoupení, poklidné, poprvé o prázdninách jsme vystupovali na Setkání rodáků ve Volenicích - 15.července odpoledne. Mezi horkými dny byla právě tato sobota deštivá a studená. Přesto bylo ve Volenicích mnoho obsazených stanů, guláš, pivo, sladkosti a  bohatý program. Smůla byla, že stany s hosty a posluchači byly daleko od pódia, kde jsme zpívali, takže jsme se cítili trochu ztraceně a měli pocit, že na naše vystoupení není velká odezva. Jedinou satisfakcí byla pochvala od kapely Otavanka, která nás zvučila a asi pozorně poslouchala. Moc jsme se jim libili a mysleli to upřímně! Snad také panu starostovi, který nám před odjezdem přišel poděkovat.

Počasí studené a deštivé provázelo také poříčské vodáky, kteří každý rok v tuto dobu jezdí Otavu. Sešli jsme se s nimi v naší hospůdce.

První sobotu v září jsme navštívili po několika letech Slavnost Dožínek v obci Pačejov.  Zahájení  slavnosti se konal v přilehlé části obce Velešice, kde se formoval krásný průvod s hudbou, koňskými spřeženími, krásně vystrojenými děvčaty z Pačejova. Na doboru náladu jsme mělii slivovičku, rum a pivo a zajídali dobrými koláčky. Průvod došel za zpěvu do Pačejova před školiu a tak po přivítání všech došlo na kouzelné děkování  krojovanými ženami všem, kteří se na úrodě podíleli. Každý měl své zásluhy, sedlák, oráč, sekáč, kovář, mlynář, ti všichni dostali odměnu od pana starosty - forma - nějaký krejcar, dobré slovo, slivovičku. Bylo to kouzelné, upřímné, prosté! Je dobře udržovat tyto tradice! A Pačejovským se to podařilo!

Po celé produkci jsme přišli na pořad i my, hosté Dožínek. Bohužel, začalo silně pršet a my schovaní po malým stanem, za větru a lijáku, zpívali jako o život! Všichni měli i tak dobrou náladu, zpívali s nasazením, přesto, že se diváci, schovaní pod dalšími stany, nemohli  projevit tak, jak citili. Ale bylo to fajn, vždyť v  Pačejově jsme zpívali i při mínus dvaceti!

Během letošního léta se událo uvnitř našeho sboru spoustu nevídaného! Barunka a Pavel se dočkali vytouženého děťátka! 20.července se jm narodila krásná Barunka a byl důvod k oslavám! Její babička, Maruška Drábková, tak slavila dvakrát - narození krásné vnučky a svou sedmdesátku. Následovali další oslavy - sedmdesátku slavila i Miluška Velková a já. Vše krásně plynulo, radost, dojetí, zěv vtipných přání! Přišel popřát i pan starosta Pešek, pan Houška, Štěpán. Vydařené ! Oslavenkyně děkují všem! Snad pan Majer dodá co nejdříve i fotografie!

Protože jedna z našich výborných zpěvaček, Danuška Šatrová, je také výbornou ředitelkou Školy v přírodě ve Střelských Hošticích a často nám pro její klienty zajišťuje vystoupení, stejně tak se stalo 23.září v podvečer. Zpívali jsme pro skupinu klientů s Alzheimrovou chorobou, kteří působili zdravě, byli empatičtí a temperamentní posluchači a po našem vystoupení se chystali dokonce na diskotéku.

 V říjnu pravidelně navštěvujeme naše přátele v DD Sousedovice a v Lidické, kdy se sobě i jim snažíme rozsvítit pošmourné dny. Letos by 17.říjen téměř letní, dokonce jsme ho využili k fotografování našeho sboru na propagační leták. Fotografovaní zařídila paní Karasová z MASK s profesionální fotografkou paní Řandovou. Protože jsme nebyli všichni, ještě nás zachytí na Adventních trzích. Jinak bylo u našich staroušků zase skvostně, v Sousedovicích si pro nás paní ředitelka Medlínová připravila hudební hry, v Lidické zase výborné linecké a hnětýnky. Za nejpříjemnější považujeme vždy společně zpívání s klienty, zapějeme si klasické lidovky a je nám fajn!!

V restauraci Palermo ve Strakonicích má každoročně jarní i podzimní schůzi a oslavu Levicový svaz žen. Je to skupina bezvadných lidí, kteří se umějí bavit, navodit dobrou náladu! A ti nás vždy na jednu z těchto schůzí pozvou. Stejně tak to bylo 10.prosince v podvečer. V restauraci se již bujaře zpívalo za doprovodu heligonek a my přišli zazpívat do toho nejlepšího. Zpívali jsme naše rozverné prácheňské, které celo bezvadnou atmosféru ještě umocnily!  Jak je důležité mít příjemné a veselé posluchače! Zase se někdy těšíme na setkání v Palermu!

Poslední sobotu v listopadu zahajovali advent v Domově pro seniory Světlo Drhovle a my byli na tento sváteční den znovu pozváni. V prostředí, ve kterém se tento ústav nachází, je nádherné - rekonstruovaný zámek, vždy krásně a vkusně vyzdobený - je to vždy inspirativní pro nás všechny! Na zahájení adventu přijíždí i příbuzní a známí seniorů, takže celý zámek žije. Zpívali jsme na dvou odděleních, kde měli klienti před sebou bohatě nazdobené stoly, cukroví, vánočky, rozsvícené svíce.útulno a milo! Popřáli jsme všem krásné vánoce s přáním" Abychom k vám přes rok přišli a vás ve zdraví zas našli..! "  Poslední vánoční píseň našeho programu, Den přeslavný, zněla opravdu slavnostně.

Hned v neděli, 26.listopadu, jsme vystupovali na adventním posezení ve Střelských Hošticích, které pořádaly MASK spolu s paní Karasovou. Sál v "Konibaru" byl plně obsazený, pěkná stolová úprava a program bohatý. Kromě nás vystoupilo Sdružení Horažďovice, strakonické Rozálie a náš sbor. Přesto, že advent začíná, podle různých vysvětlení, 25. 11 nebo 2. 12., zařídili jsme se všichni podle našich hostitelů Moc pěkně se nám zpívalo, opět zdůrazňuji, jak důležití jsou posluchači. Ve Střelských Hošticích byli skvělí!

V době, kdy jsme chystali řadu adventních vystoupení, se stalo neštěstí, které nás přímo paralyzovalo. Naše Maruška Drábková, se 6.prosince večer, stala obětí tragické dopravní nehody. Svět zčernal nejenom našim členům, ale především rodině, Barunce, Pavlovi, přátelům. Slovy nelze ten smutek vyjádřit! Samozřejmě, že jsme zrušili vystoupení v Rybniční, Adventní trhy i OC Maxim, v tom žalu to nebylo možné a ani vhodné. Smuteční rozloučení s naším milou Maruškou se konalo 13.prosince v Obřadní síni ve Strakonicích, všichni jsme se přišli rozloučit, ale stále je to neuvěřitelné!

Po smuteční hostině rodiny a přátel Marušky, jsme  na její počest  a se vzpomínkou, zazpívali společně s poříčskými, koledy v rámci celorepublikové akce. 

Na neděli 10.prosince jsme měli již předem koupené lístky do Hudebního divadla Karlín na Polskou krev, Celý výlet, včetně operety, se vydařil, trochu jsme mohly na chvíli přilít na příjemnější myšlenky.

První adventní vystoupení jsme uskutečnili mimo Strakonice, zpívali jsme pro Charitu Písek před kostelem, kde se konaly opravdu typické vánoční trhy. Setkali jsme se s Patrikem Ředinou, naším rádcem a kamarádem, který vystupoval s dětmi ze ZUŠ Písek a započal právě v Písku velice slibnou kariéru. Slyšeli jsme na něj samá slova chvály a přejeme další úspěchy! Naše vystoupení se podařilo, líbilo se a ocenění jsme právě v těchto smutných dnech, potřebovali!  

Tradiční adventní zpívání u vánočního stromečku v Rovné, provázelo zase "tradiční" počasí! Pokud není mínus 20, tak fičí vítr, prší nebo sněží, což bylo právě tuto neděli, 17. 12. Ale nikomu to nevadilo, vždyť to k Rovné patří! Zazpívali jsme si společně i klasické koledy a šli se občerstvit do místní restaurace. Mezitím napadlo nejméně 15 cm sněhu, to aby jsme zase na Rovnou nezapomněli, a cesta domů byla krušná. Všichni jsme ale dobře dojeli a já tímto chci poděkovat Vašíkovi Janečkovi, který sbor dobře dovezl a i naší nové zpěvačce Mirce, která nám bezpečně vezla ozvučení spolu se mnou, Pavlem, Danou a panem Houškou. Ten celou produkci pohotově natáčel. Musím pochválit Danušku Šatrovou, která převzala část sólových zpěvů za Barunku a zpívá opravdu super! Díky!

 Pro ty, kteří si chtějí prohlížet naše fotografie, přikládám adresu: babskysbor.rajce.idnes.cz.

Štědrý den opět beze sněhu, ale atmosféra u vánočního stromu v Poříčí sváteční! Posílení výborným svařákem jsme zazpívali koledy a vánoční písně, abychom  ještě umocnili čas vánoční a štědrovečerní! Pan starosta při vánočním přání všem přítomným popřál krásné svátky vánoční a vzpomněl citlivě i naší Marušku. Stále je to neuvěřitelné, zpívali jsme za Tebe, Maruško, i pro Tebe!

Posledním letošním  adventním zpíváním bylo vystoupení v krásném kostelíku v Kladrubech V tomto prostředí zní zpěv krásně i nezpěvákům, natož nám! Pochválil nás i Kája, který si nás přišel  poslechnout i s Anuškou. 

Tak ať nám to dál zpívá, ale bez Tebe, Maruško, se nám bude zpívat smutně, chybíš nám!! 


Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit.

Quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem.